Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks

“Keçi ve Tekelere Özel Üretilen Kaliteli Protein ve Premiks Kaynağı”

Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks, keçilerin teke katımı (flashing) döneminde üreme performansını (ikiz veya çoğuz gebelik), geç gebelik-doğum döneminde yavru ve meme gelişimi ile oğlak doğum ağırlığı ve yaşama gücünü ve erken laktasyon döneminde kolostrum ve süt verimi ile kalitesini artırmak amacıyla formüle edilen kaliteli bir protein ve premiks kaynağıdır.

Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks, teke katımı (flashing) döneminde tekelerin sperm kalitesi ve miktarı ile aşım performansını artırmak amacıyla formüle edilen kaliteli bir protein ve premiks kaynağıdır.

Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiksin Faydaları

pastedGraphic.png Metabolik etkinliği artırmak amacıyla kaliteli bitkisel proteinlerden imal edilir. Buna karşın sentetik protein olarak tanımlanan azotlu maddeleri (NPN; üre, amonyum sülfat) ihtiva etmez.
pastedGraphic.png Yüksek vitamin ve mineral içeriği ile keçilerde yumurta sayısı ve kalitesi ile tekelerde sperm miktar ve kalitesini artırarak döllenme oranı yanında ikiz veya çoğuz gebelik oranlarını artırır.
pastedGraphic.png Oksidatif stresi önleyen zengin E vitamini ve selenyum içeriği sayesinde keçilerde yaşanan kızgınlık ve döl tutma problemlerinin minimize edilmesinde önemli rol oynar.
pastedGraphic.png İçerdiği yüksek E vitamini ve selenyum sayesinde tekelerde aşım döneminde yoğunlaşan oksidatif stresi azaltarak üreme performansını artırır.
pastedGraphic.png Birçok molekülün sentezinde rol oynayan vitamin ve mineraller sayesinde bağışıklık sistemini destekleyerek değişik enfeksiyonlara karşı daha etkin koruma sağlar.
pastedGraphic.png Bileşimindeki organik asitler ve prebiyotik (mannan oligosakkarit) sayesinde bağırsak mikroflorasını düzenleyerek bağışıklığın ve sağlığın korunmasına destek olur.
pastedGraphic.png Yüksek E vitamini ve selenyum içeriği sayesinde keçilerde ve tekelerde sağlık, üreme ve verimi olumsuz yönde etkileyen sıcaklık stresinin azaltılmasında etkin görev alır.
pastedGraphic.png İçeriğindeki biyotin ve çinko sayesinde sağlık, üreme ve verim potansiyelini olumsuz yönde etkileyen ayak problemlerini (laminitis) önlemeye yardımcı olur.
pastedGraphic.png Zengin canlı maya içeriği sayesinde keçilerde ve tekelerde sıcaklık stresinin olumsuz etkilerinin azaltılmana destek olur.
pastedGraphic.png Zengin canlı maya içeriği sayesinde daha sağlıklı bir rumen oluşumuna katkı sağlar, öte yandan laktik asidoz riskini azaltır. Bu sayede daha etkin bir besin madde sindirimi elde edilir.
pastedGraphic.png İçerdiğindeki toksin bağlayıcılar, yemlerin üretim ve depolanması aşamalarında yapılan hatalara bağlı oluşan toksinleri bağlayarak keçi ve tekelerin sağlık, üreme ve verim performansının korunmasına katkı sağlar.

Günlük Kullanım Dozu ve Şekli

pastedGraphic_1.png Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks, keçi başına iki eşit porsiyon (sabah 50 gram akşam 50 gram) olmak üzere günlük toplam 100 gram olacak şekilde rasyona ilave edilir.
pastedGraphic_1.png Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks, teke başına iki eşit porsiyon (sabah 100 gram akşam 100 gram) olmak üzere günlük toplam 200 gram olacak şekilde rasyona ilave edilir.
pastedGraphic_1.png Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks bir yem katkı maddesidir, ilaç olarak kullanılmaz.

Ambalaj Bilgisi:
Dr. Derman Keçi-Teke ProPremiks 20 kg’lık kraft torbalarda satılmaktadır.

Vitaminler
pastedGraphic_2.png Vitamin A, E672
pastedGraphic_2.png Vitamin D3, E671
pastedGraphic_2.png Vitamin E, Alfa Tokoferil Asetat
pastedGraphic_2.png Biotin, D-Biotin

İz Elementler
pastedGraphic_2.png Çinko, Çinko Sülfat Monohidrat
pastedGraphic_2.png Demir, Demir Sülfat Monohidrat
pastedGraphic_2.png Mangan, Mangan Sülfat Monohidrat
pastedGraphic_2.png Bakır, Bakır Sülfat Pentahidrat
pastedGraphic_2.png İyot, Kalsiyum Iyodat Anhidre
pastedGraphic_2.png Kobalt, Kobalt Sülfat Monohidrat
pastedGraphic_2.png Selenyum, Sodyum Selenit

Bağırsak Flora Düzenleyicileri
pastedGraphic_2.png Saccharomyces cerevisiae (Canlı Maya) CBS 493.94
pastedGraphic_2.png İnaktif Maya (Inactivated Yeast)
pastedGraphic_2.png MOS Mannan Oligosakkarit
pastedGraphic_2.png Benzoik Asit
pastedGraphic_2.png Kalsiyum Propiyonat

Toksin Bağlayıcılar ve Yardımcı Bileşenler
pastedGraphic_2.png Sodyum Kalsiyum Alüminosilikat (HSCAS)
pastedGraphic_2.png Bentonit (Montmorillonit %80)